O nás

Sme  predovšetkým malá a mladá chovateľská stanica rodinného charakteru Britských krátkosrstých mačiek striebornočiernych mramorovaných a bodkovaných (Whiskas) .

Chovateľská stanica s názvom de Venorti*Sk bola dňa 1.4.2015 zaregistrovaná v medzinárodnom registri FIFe.

Chovu mačiek sa venujem najmä ja a moja staršia dcérka. Mačičky bývajú spolu s nami v našom dome. Pre  svoj život  a pohyb majú plochu o výmere 240m2 + v lete 9metrový balkón a nás ako hlavných zabávačov a sluhov. Wink spávajú a papajú výhradne pri nás. Wink  Kŕmené sú len tými najkvalitnejšími granulkami Applaws a Purizon, ktoré majú spolu s vodou stále k dispozícii. K tomu dostávajú denne čerstvé mäsko, syry, mačacie mliečko a kvalitnú konzervu zo 100% mäsa. .. atď, ktoré im obmieňam aby mali jedálniček pestrejší. Zdravie mojich mačiek je pre mňa prvoradé. Všetky sú pravideľne očkované, testované a kontrolované. Mojím cieľom je odchovať krásne zdravé mačiatka s rodokmeňom po kvalitných a výstavne výborných rodičoch, plne socializované a vymaznané, pripravené pre ich budúci či už chovný, alebo čisto maznavý život.

 

A ako to celé začalo?

 

Sme bežná 5členná rodina, t.j. ja, môj manžel a naše tri deti.  Máme veľmi radi zvieratá a ja osobne sa im venujem snáď od svojho veľmi útleho veku. Vždy sme mali doma psíka alebo mačičku, nechýbali ani rybyčky, či papagáje, plazy..moja mama by vedela rozprávať.. Ale o tom nabudúce Wink

O zdravie a blahobyt našich mačičiek, teda chov sa starám predovšetkým ja a moja staršia dcérka.

Manžel a zvyšok posádky sa len mazná a hrá s našimi mačičkami. Naše chovateľstvo sa začalo úplne nevinne.  Keďže bývame v dome vedľa poľa, vznikla myšlienka mať mačičku celkom logicky. Na poli je veľa myší a tým pádom okolo domu možno tiež... a tam niekde to začalo .. Wink

Mojim dlhoročným snom bolo mať mačičku Whiskas z reklamy. Celkovo plemeno Britské mačky zbožňujem. Pre mňa sú to také bucľaté mačacie medvedíky so svojskou povahou a zároveň noblesou, nie veľmi náročné na pohyb. Smile  Britky sú nádherné, všetky! A vo všetkých farbách! .. no konkrétne kresba „tabby“ alebo „blotched“  ako sa presne nazývajú mi natoľko učarovala, že som neváhala a hľadala britské mačiatko práve v tomto sfarbení. Netrvalo dlho a našla som našu Coffee u jednej výbornej slovenskej chovateľky. Coffee sme si zamilovali všetci už z fotiek a hneď ako dovŕšila vek 12týžďnov sme si po našu princeznú zašli. Písal sa august 2014. Odvtedy sme nerozlučná dvojka a Coffee sa stala súčasťou našej veľkej rodiny a samozrejme jej právoplatným členom. Býva spolu s nami v domčeku, spáva s nami v posteli a je hýčkaná všetkými členmi našej rodiny. Samozrejme, že myši nechytá.. nemá kedy...Laughing a možno raz, ak nejaká pomýlená zablúdi dnu.. no verím, že to následne rýchlo oľutuje.. Laughing 


V júni 2015 sme si domov doniesli nášho princa Léonarda priamo z krásneho Francúzska. Je to nádherný mramorovaný kocúrik s veľmi priateľskou upradenou a  maznavou povahou. Dúfame, že nám prinesie úspechy na výstavách a v chove  hlavne krásne mačiatka. 

V tom istom čase navštívila Coffee svôjho prvého nápadníka až z ďalekého chorvátska. Netrvalo dlho a náš chov doslova oživil prvý vrh CHS de Venorti *SK. Spojenie sa vydarilo a narodilo sa 6krásnych dievčat. 5 mramorovaných po mamke a jedna bodkovaná po ockovi. Bodka "Grace" ostala s nami ako súčasť ďalšieho chovu a ostatné mramorované princezny išli do nových rodiniek. Niektoré do ďaleka za hranice a niektoré bližšie. Ak Vás zaujímajú ich príbehy ďalej, tu si môžete pozrieť fotky a informácie z nových domovov. 

 

V máji 2016, presne na Deň Matiek som si domov doniesla vytúženú slečnu s veľkými očkami a rozkošnou povahou Uemmi Miu.

Týmto stavom je myslím naša malá rodinná Chs nateraz až dostatočne plná. Zatiaľ bohato stačí.. ! Wink

Tešíme sa zo spoločnosti našich 4nohých mačacích spoločníkov a veríme, že prinesú nielen výstavné úspechy,ale aj ďalšie tak milé a priateľské mačiatka ako sme mali doteraz. Je to práca, drina, miestami pot, ale hlavne veľa veľa lásky a v neposlednom rade aj vďaky odzrkadlenej v spoločnosti našich mačičiek.


21.6.2017. Ha! Ak  som si myslela, že počet mojich chovných miláčikov je uzavretý, musela som byť tak trošku blázon. Ale dobre. Podstatné je, že som to myslela a aj myslím stále vážne s ohľadom na pohodlie a spokojnosť všetkých mojich domácich členov, mačacích a hlavne ľudských. Ale po poriadku.

V ten deň, v deň letného Slnovratu, 21.6. 2017 som si zaletela do Švédska do Stockholmu pre ďalšiu mačaciu princeznú, ktorá dokonale opantala moje srdce už len z vídeí a fotiek. Poppy Pomfrey je skrátka úžasná. Ako chovateľka, ktorú bavia výstavy viem,že takáto možnosť sa skrátka neodmieta. A tak je tu s nami. Omotala si okolo labky každého a to doslova. Veľmi dúfam,že túto jej povahu podedia aj mačiatka.

Viac informácií o Poppy nájdete tu.

 

Aby som nezabudla spomenúť... Ešte jedna zmena sa v našej chs udiala. Naša zakladateľka, prvá mačacia dáma Coffee je už kastrátka a pre jej neustále nezhody s našim Leom, ktoré za každým končili nepekne, pocestovala do novej rodinky,k jednej skvelej dáme,k pani Danke. Dievčatá sa našli. Jedna druhej robia spoločnosť a sú taká "dvojka", že mám až pocit, že sa jedna pre druhú narodili a veru sa veľa krát pristihnem, že žiarlim...tak rýchlo ma vymenila... opička moja.Smile No dôležité je, že je opäť šťastná. Prežili sme spolu zrodenie dvoch vrhov, dvoch krásnych vrhov a teraz si úžíva už len pokoj, TV a plné bruško. Smile

 

Ak ste sa dočítali až sem... ste úžasní. Ďakujem! .. a teším sa na stretnutie Laughing 

© 2015 - 2023 www.whiskasky.sk
Počet prístupov: 135916 | Dnes: 16
Created Dorna